LZS Jeżowe

LZS Jeżowe (po zmianie nazwy na KS „Sparta" Jeżowe) powstał w 1955 roku. Jednym z pierwszych prezesów był Roman Kumor a mecze odbywały się na boisku sportowym obok domu Stasiaka. W okresie 1955 - 1980 prezesami byli m.in. Roman Kumor, Antoni Drzymała, Edward Kołodziej, Tadeusz Błądek, a od 1980 roku naprzemiennie: Stanisław Sowa i Edward Chmura, którzy od ponad 25 lat byli związani z tym klubem, mimo że przenieśli się mieszkać do Stalowej Woli. W latach 1978 - 1980 powstał w Jeżowem stadion gminny, który na ówczesne czasy był sportową wizytówką Jeżowego. W konkursie czasopisma „Gromada - Rolnik Polski" w 1980 roku znalazł się w doborowym towarzystwie 10 najładniejszych stadionów gminnych w Polsce. W 2007 roku został przeprowadzony remont stadionu - budowa ogrodzenia, budowa nowoczesnego boiska wielofunkcyjnego, ułożono chodniki z kostki brukowej oraz plac przed budynkiem KS Sparty. Planowane są dalsze remonty - siedzenia dla kibiców, renowacja płyty boiska i inne.

 

KS „Sparta" Jeżowe

Występuje aktualnie w klasie okręgowej - V liga od kilku ostatnich sezonów. Posiada drużynę juniorów występującą w klasie okręgowej -juniorzy oraz dwie grupy: trampkarz młodszy i starszy uczestniczące w rozgrywkach podokręgu Stalowa Wola jako zaplecze szkoleniowe młodych adeptów piłki nożnej.
W Klubie Sportowym „Sparta" Jeżowe rozpoczynali swoją karierę następnie występujący w I, II i III lidze Mieczysław Ożóg i Stanisław Bednarz. W Szkole Mistrzostwa Sportowego w Mielcu i kadrze Podkarpacia rocznik 1991 jest Kamil Bakalarczyk. Dwóch zawodników: Rafał Walczyk - rocznik 1993, Daniel Nienajadło rocznik - 1994 jako bardzo zdolni trampkarze zostali wypożyczeni na czas szkoły do ZKS „Stal" Stalowa Wola, celem rozwoju swojego talentu.

17 lipca 2005 r. na stadionie KS „Sparta" Jeżowe, poprzedzone Mszą Św. w kościele parafialnym w Jeżowem, odbyły się obchody jubileuszu 50-lecia KS „Sparta". Program obejmował: turniej Uczniowskich Klubów Sportowych Gminy Jeżowe; zwyciężył Uczniowski Klub Sportowy Jata.
Ponadto medale okolicznościowe 50-lecia za zasługi w rozwoju Klubu Sportowego „Sparta" otrzymali m.in. Gabriel Lesiczka, Stanisław Sowa, Edward Chmura, Kazimierz Koc, Roman Kumor, Jan Tabor, Józef Szewc, Stanisław Rodzeń, Krzysztof Tabaka, Sławomir Zając, ; srebrną odznaką honorową PZPN został uhonorowany Roman Kumor, a brązową: Stanisław Sowa, Gabriel Lesiczka i Kazimierz Koc.

Strona internetowa

 

Klub Piłkarski w Sójkowej

Klub Piłkarski w Sójkowej został założony w 1970 r. Założycielem i prezesem był Tadeusz Hetel. Sezon rozegrany w klasie „C" to 1970 - 71 rok. W następnych latach z przyczyn organizacyjnych i finansowych została zawieszona działalność klubu, którą wznowiono w latach 1973 74 i 1974 - 75. Klub sportowy pod nazwą LZS Sójkowa rozegrał w tych latach  pełne sezony.
Działacze z tego okresu: Tadeusz Hetel, Edward Rurak, Jan Delekta, Józef Wyka, Stefan Tabor; zawodnicy: Czesław Furtak, Edward Serafin, Fred Krawiec, Stanisław Iskra, Janusz Grygj Zbigniew Kobylarz, Bronisław Marut, Zbigniew Trybulski i wielu innych. Ponownie klub piłkarski zaistniał w latach 80. Dokładnie w 1982 roku jako LZS „Czarni" Sójkowa został zgłoszony do rozgrywek i rozegrał trzy pełne sezony. Założycielami klubu i działaczami w tym okresie byli Władysław Szwed, Jan Wyka, Ryszard Kuryś, Andrzej Fila, Wojciech Fila. Zawodnicy grający w tym okresie: Kazimierz Hetel, Wiesław Hetel, Stanisław Kobylarz, Tadeusz Szwed, Jan Wyka, Władysław Szwed, Wojciech Fila, Adam Watras, Zdzisław Byra, Henryk Luboch, Józef Chudzik, Stanisław Chudzik, Marek Olejarz, Robert Kowal, Tadeusz Jarosz i inni.
 
KS „Czarni" Sójkowa
Działalność klubu w tamtym okresie oparta była wyłącznie o własne środki finansowe, pozyskiwane były poprzez organizowanie zabaw tanecznych. Całe zyski przeznaczone były na potrzeby klubu. Cześć dochodów pochodziła również ze składek zarówno działaczy jak i samych zawodników. W 1998 r. ponownie został powołany do życia Klub Piłkarski w Sójkowej. Założycielami byli: Ryszard Kuryś, Czesław Lesiczka, Eugeniusz Ciak, Władysław Szwed, Krzysztof Kobylarz. Do rozgrywek został zgłoszony w sezonie 1999 - 2000 jako Klub Sportowy „Czarni" Sójkowa. Do chwili obecnej rozegrał sześć sezonów, zarówno drużyna seniorów jak i juniorów starszych. W 2004 roku został wybudowany budynek z szatnią dla piłkarzy. Zatrudniony został również trener, jest nim Sławomir Zając.
 
Sukces sportowy przyszedł niespodziewanie szybko, ponieważ w zakończonym obecnie sezonie drużyna awansowała do wyższej klasy rozgrywek. Jest nią „A" klasa. Obecny zarząd Klubu: prezes Janusz Drabik, z - ca prezesa Eugeniusz Ciak, członkowie zarządu: Władysław Szwed, Ryszard Kuryś, Tadeusz Ligas, Mirosław Delekta, Józef Wieczerzak, Czesław Lesiczka. Awans wywalczyła drużyna w składzie: bramkarze - Ryszard Sakowski, Jakub Ligas, obrońcy: kap. drużyny - Andrzej Przybysz, Krzysztof Kołodziej, Tomasz Wdowiak, Daniel Wieczerzak, Ryszard Wieczerzak, Adam Młynarz, pomocnicy i napastnicy - Janusz Słodziński, Gabriel Klimek, Tomasz Tabor, Grzegorz Kolbusz, Krzysztof Sroka, Marek Lesiczka, Eugeniusz Ciak, Łukasz Głuszak, Krzysztof Janiec, trener Sławomir Zając.

Zarząd klubu pragnie podkreślić, że obecnie głównym źródłem jego finansowania jest Urząd Gminy w Jeżowem. Zaangażowanie radnych, wójta jak i pracowników Urzędu Gminy w Jeżowem, pozwala na rozwój Klubu oraz odnoszenie sukcesów sportowych.

Strona internetowa

 

"Klub Kolarski Jeżowe" w Jeżowem

Klub powstał w listopadzie 2017 r. z inicjatywy Bogdana Kozłowskiego, który został jego pierwszym prezesem.

Celem Klubu jest:

    1) propagowanie zdrowego i ekologicznego stylu życia poprzez jazdę na rowerze i sportowe współzawodnictwo;
    2) promocja kolarstwa wśród dzieci, młodzieży i dorosłych;
    3) promowanie turystyki rowerowej sportów rowerowych wśród dzieci , młodzieży i dorosłych;
    4) działanie na rzecz rozwoju wszystkich odmian kolarstwa, innych sportów rowerowych oraz szeroko pojętej turystyki rowerowej;
    5) kształtowanie pozytywnych cech charakteru i osobowości członków poprzez uczestnictwo w realizacji zadań Klubu;
    6) rozwój i integrowanie środowiska rowerowego;
    7) propagowanie bezpieczeństwa ruchu drogowego;
    8) rozwijanie zainteresowań turystyką rowerową, kulturą fizyczną i rekreacyjnym uprawianiem sportu;
    9) uczestniczenie w imprezach sportowych organizowanych na obszarze całego kraju;
 10) promocja w szczególności gminy Jeżowe, Powiatu Niżańskiego oraz Województwa Podkarpackiego w środowisku kolarskim i turystycznym.

W roku 2018 klub po raz pierwszy otrzymał pomoc w formie dotacji ze środków Gminy Jeżowe na rozwój działalności sportowej wśród dzieci i młodzieży w ramach sekcji kolarstwa szosowego i MTB.

 

"Klub sportowy „GKS Groble"

Założenie stowarzyszenia na którym oparty jest klub GKS Groble to rok 2013. Wcześniejsza próba utworzenia klubu w latach 2011-2015 nie powiodła się i klub był podporządkowany pod Spartę Jeżowe oraz nosił nazwę Sparta II Groble, który w pierwszym roku od razu awansował ligę wyżej. Rozwiązanie klubu nastąpiło w roku 2015 r.

Od sezonu 2022/23 klub wznowił działalność i obecnie występuję w klasie B podokręg stalowowolski. Prezesem klubu został Marian Sarzyński. Głównym źródłem jego finansowania jest Wójt Gminy w Jeżowem.